Ağız Yarası Aftlar ve Tedavisi

Agız Yarası Aftlar :

Aft Nedir ?

Aft günümüzde toplumların çoğunlukla karşılaşılaşmış olduğu bir problemdir genelllikle yanakların iç kenarlarında oluşmaktadırlar ve beyaz renktedirler bu aftlar çoğu zaman acı verici olabilir yemek yememize engel olabilir yanlışlıkla dişimiz falan değdiğinde büyük acılar vermektedir çünkü o kısımlar hassaslaşmıştır.
Aftlar
, ağız yaraları bir tek ağızın iç kesimlerinde bulunmazlar bazen dilimizde de oluşabilmektedirler.

Aftlar yani ağız yaralarının sebepleri nelerdir?

Aft üzerine bilim adamları bir çok çalışma yapmış fakat  ağız yaralarının nedenlerine kesin olarak ulaşılamamıştır fakat bu nedenleri  az çok insanlar yaşayarak öğrenebilmetedir.

Buna örnek verecek olursak, Sigarayı bırakan insanlarda ağız içlerinde yara aft oluşumu gözlenmiştir. Sigarayı bırakma sonrası oluşan yara aftların Kısa süre içerisinde iyileştiği fakat tekrarlama yaptığı bilinmektedir.  İkinci bir örnek ise yanağın issirilması sonucu ağız içimizde aft oluştuğunu hissedebiliriz yine baharatlı ve acı yiyecekler agız içimizde yaraların oluşmasına sebep olmaktadır, Ağız içimizde oluşan yaralardan yani aftlardan Nasıl kurtulabiliriz aftları tedavi etme ve iyileştirme yollarından bir sonraki konumuzda bahsedeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.