Bitkisel migren tedavisi ve migrene iyi gelen şifalı bitkiler

 

bitkisel migren tedavisi
bitkisel migren tedavisi

Migren belirtileri  ile ilgili olan  yazımızı sizinle daha önce paylaşmıştık o yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi ise migrenin bitkisel tedavisinden bahsedeceğiz . migrene hangi bitkiler iyi gelir migrene iyi gelen şifalı bitkiler özetlemek gerekirse evinizde migrene karşı nasıl rahatlatıcı şeyler yapabileceğinizden bahsedeceğiz aşagıdaki yazan migrenin bitkisel tedavisinde kullanılan bitkileri aktarlardan temin etmeniz  mümkündür.

Yinede bu migrenin bitkisel tedavisi için verdiğimiz şifalı bitkiler yalnız bilgilendirme amaçlıdır.ve kati bilgiler içermemektedir. Migrenin tedavisi için ne olursa olsun bir doktara görünmekte fayda var.

Migrenin Bitkisel tedavisi için Şifalı Bitkiler.

bitkisel migren tedavisi

Havanda Dövülen 2 diş sarımsak şakaklara konarak bir süre beklenirse baş ve migren ağrısının azalmasına fadalı olacaktır.

  • 2 çorba kaşığı fesleğen 1 litre suyun içerisinde demlenir ve demlenmiş olan bu su ile şakaklara masaj yapilirsa migren ağrısının azalmasında büyük katkısısı olur
  • 1 litre suyun içine 1 avuc andız konularak demlenir ve bu karışım sabah ve akşam olmak yarim kahve finc anı olarak içilir
  • tekrar aynı şekilde 1 litre su için 1 kaşık melek otu kökü  ve  yaprağı demlenir  günde 2 çay bardağı içmek migren ağrısının azaltılmasında etkilidir..
  • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı çuha çi­çeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekletilmesinin  sonrasında günde üç öğün içilir.
  • 1 Çay bardağı suyun içerisine 1 kaşık kişniş atılarak demlenmesi için  beklenir ve bu karışım günde 2 çay bardağı içilebilir tekrar  migren ağrsının azalmasına yararlı olacaktır.

 

2 Yorumlar
  1. […] bela haline gelen rahatsızlıklardan en önemlilerinden biride  ağrılardır ayak ağrıları,başımızın ağrıması vs vs. bu ağrıları gidermek için çoğu zaman ağrı kesme özelliğine  sahip ilaçlar […]

  2. Nil diyor

    Aşağı yukarı iki yıldır özellikle adet dönemlerimde migren ağrım oluyor.Gerçekten dayanılmayacak şekilde saatlerce sürüyor.Sonra anasonu keşfettim ve migren ağrımda kaç defa kullandıysam hemen iyi geldi.Bir su bardağı kaynamış suya bir tatlı kaşığı anasonu demleyin.8-10 dakika demledikten sonra anasonu bir başka bardağa süzün ve bu suyu şekersiz için.Allah şifalar versin.Bu uygulamayı yapıp sonucu olumlu olursa yazarsanız, sevinirim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.