Kabızlık İçin Bitkisel Tedavi Kürü

 

Kabızlık Bitkisel Tedavi
Kabızlık Bitkisel Tedavi

Kabızlık  bitkisel tedavi  kürü :

– Sabahları bir bardak zencefil çayı içmek, sindirim sürecinin hızlanmasına destek olacaktır. – Kabızlığı yok etmede süratli netice almak için , 1-2 yiyecek kaşığı hintyağı içildiğinde iki-üç  saat içinde dışkılama meydana gelir  Unutulmaması ihtiyaç duyulan en mühim şey bu yöntemin tedavi edici hiçbir tarafının olmayışıdır,  yan, bir tek problemi anlık olarak giderme özelliğine sahiptir.

kabızlık bitkisel tedavi

 • -Keten tohumu, bağırsaklarda mekanik tesir icra eden fazlaca başarıya imza atmış etkili bir müshildir. Bağırsak mukozasına zarar vermez , mineral dengeyi bozmaz, hiçbir yan tesiri yoktur.
 • Sinameki çayı, müshil ve kan temizleyici tesir ihtiva eder. Sürekli olmamak şartı ile, arada bir kullanılabilir. 1-2 çay kaşığı dolusu sinameki yaprağı, 1 bardak kaynar suyla haşlanır. 20-25 dakika demlendikten sonrasında süzüldükten sonra içilmelidir. Aç karına tüketildiğinde tesiri daha seri olarak görülür.
 • Sinameki uyumadan bir saat önce tatlandırmadan ya da biraz azca tatlandırılarak ta tüketilebir. Sinameki eğer kaynatılırsa ve sıcak içilirse, dışkılama, şiddetli ishal biçiminde olur. dikkat etmek gerekir

 • kabızlık bitkisel tedavi yönteminde  İncir kürü kabızlık için fazlaca iyi netice verebilir. İyice yıkanmış Üç-beş  tane kuru incirin üzerine, akşamdan 1 bardak su konulduktan sonrasında sabaha kadar bekletilir, sabah aç karnına ilk önce  incirler yenilir üstüne de incir suyu tüketilir.  Bu kür Üç-4 hafta süreyle tertipli olarak uygulanırsa kabızlık için etkili bir çözüm olur. İncir, mide-bağırsak mukozasını kalıntılardan, balgamlardan temizler ve rahat çalışmasını sağlar. .Ancak İncir kürünü şeker hastalarının uygulaması pek sağlıklı değildir. incirin içinde bulunan şekerle birlikte kan şekeri daha da yükselecektir.[/fusion_alert]Ancak İncir kürünü şeker hastalarının uygulaması pek sağlıklı değildir. incirin içinde bulunan şekerle birlikte kan şekeri daha da yükselecektir.
 • Ispanak ve lahana salatası kabızlık için iyi gelir.
 • Anason, rezene, frenk kimyonu ve keten tohumu eşit miktarlarda karıştırıldıktan sonra. 1-2 tatlı kaşığı dolusu tohum havanda hafifçe ezilir ve 1 bardak kaynar suda haşlanır. Demlenmesi için 8-10 dakika bekletildikten sonra  süzülür. Akşam yemeğinden sonrasında, tatlandırma işlemi yapılmadan kullanıldığı takdirde sindirim ve dışkılama sistemi uyarılır, şişkinlikten kurtulunur.

 

 

 

 

UYARILAR VE ÖNLEMLER

 • Kişiler  kabızlıktan kurtulmak adına  herşeyden öncelikle  yaşam tarzlarına  sporu ve doğru beslenmeyi yerleştimeli, doktora görünmeli ve önerdiğimiz alternatif şekilleri ona nazaran uygulamalılar.
 • Ayrıca şunlarada dikkat etmeliler;
 • Muz ve çikolata kabız olma ihtimalini arttıtır. Bunları tüketme mevzusunda dikkatli olun.
 • Beslenmede, kepekli, lifli ve işlem görmemiş besinlere ağırlık verilmesi yerinde olur. tavsiye edilir
 • Günde  en az 2- 2.5  lt sıvı tüketilmesi kabızlığı önlemede yardımcıdır
 • Kahve, şarap ve bira kabızlığa sebep olur.
 • Yiyecekleri mümkün olabildiğince  fazlaca çiğnemek gerekir.
 • Kabızlık hali ortaya çıktığında karın ağrısı, kusma, kan basıncında sapmalar meydana gelirse, bağırsak düğümlenmesinden şüphelenmek  ve acilen doktora  uzman doktorlara başvurmak gereklidir.

 

1 yorum
 1. […] Kabız olan kişiler patates,kahve ,muz şeklinde yiyeceklerden uzak durmalı daha fazlaca sebze ve meyve tüketimine  yönelmelidirler yeşil yapraklı sebzeler kabızlığın geçmesinde oldukça önemli rol oynamaktadırlar. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.