Kiraz sapı faydaları ve kiraz sapı çayı

 

kiraz sapı faydaları
kiraz sapı faydaları

Kiraz Sapı Faydaları ve zayıfama makalemizde günümüzde büyük çoğunluk fazla kilolarında şikayetci kiraz sapı ile zayıflama ya gelince uzman doktorlar kiraz sapının ödem attırıcı ve zayıflatıcı etkiye sahip olduğunu açıkladılar.  Yaz aylarında Yediğimiz kiraz saplarından hem sağlıgımıza faydalı hemde yağ yakıcı özelliğe sahip  Aktarlardan da alabileceğimiz kiraz sapı evimizde de temin edebiliriz yaz aylarında yediğimiz kirazların saplarını ayırarak kurutttuktan sonra aynı aktarlardan alacağımız kiraz sapları ile aynı olacaktır hemde daha sağlıklı ve temiz olarak 🙂 gelelim bu kiraz sapı ile yapacağımız zayıflama çayı tarifine  ve kiraz sapının faydalarına işte yağ yakici etkiye sahip kiraz sapı zayıflama çayı tarifi.

Kiraz sapı faydaları :

 • sakinleştirici etkiye sahiptir.
 • böbreklere faydalıdır.
 • kanı temizler
 • böbrek taşı oluşumunu engeller
 • idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelir.
 • zayıflatıcı etkiye sahiptir
 • ödem atıcı etkiye sahiptir.

  Kiraz sapı çayı hazırlanışı:

  kiraz sapı çayımızı oluştururken sadece kiraz sapı kullanmayacağız yanına yardımcı bitkiler ile kiraz sapı çayının etkisini güçlendirecek ve daha hızlı kilo vermek için çayımızı hazırlayacağız gelelim kiraz sapı çayı ile zayıflama formulunun hazırlanmasına

  2 avokado yaprağı,
  bir tutam mısır püskülü,
  kiraz sapı,
  yarım tatlı kaşığı rezene tohumu,
  2-3 yaprak sinameki,
  4-5 adet saplarıyla birlikte maydanoz

  Hazırlanışı : Kiraz sapı çayımızı hazırlarken kesinlikle kaynatmıyoruz demleme esasına dayanarak 4-5 dakika demlenmeye bırakıyoruz ve süzdükten sonra kiraz sapı çayımız hazırdır.

  Not: Kiraz sapı çayı şekersiz içilmelidir. sabah ve akşam yatmadan önce içilmesi uygundur. 2 bardaktan fazla içmeyi önermiyoruz. ekstra olarak yukarıda saydığımız bitkiler elinizde mevcut değilse ben kiraz sapı ile yeşil çayı karıştırarak içiyorum benzer etkiler gösteriyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.