Kulak Mantarından Korunmak

Kulak Mantarından Korunmak ile ilgili yazımızı sizlerle paylaşmıştık.  gözden kaçıranlar için kulak mantarı ile ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.saglikbilgileri.org/kulak-mantari-ve-belirtileri.html

Kulak Mantarından Korunmak
Kulak Mantarından Korunmak

gelelim kulak mantarından Nasıl korunuruz

Şayet yüzme, duş ya da banyo sonrası kulağınızda suyun çıkmadığını  veyahut kulağınızın nemli kaldığını hissedersek, bu kulağınız yukarıda duracak şekilde başınızı eğerek ve kulak kepçenizi yukarı ve geriye doğru çekerek damlalarınızı damlatınız.

Damlaların heryere ulaşmasını sağlamak için kulağınızı ovalayınız, hemen sonra kulağın kuruması için kulağınızı aşağı yönde çeviriniz.

Şayet kulağınızdaki problem tekrarlayan bir eğilim gösteriyorsa, kulak, burun, boğaz hekiminiz yüzmeye başlamadan önce kulaklarınızı nasıl koruyacağınızı sizlere  anlatacaktır.

Kulak Mantarından Korunmak ile ilgili Dikkat Edilecek Hususlar :

Şayet kulağınız hâlen iltihaplı, kulak zarınız delinmiş ya da öncesinden delik ise, hasar görmüşse veyahut daha önceden kulak operasyonu geçirmiş iseniz, yüzmeden ve kulak damlası kullanmadan önce kulak, burun, boğaz hekimine danışmanız çok büyük önem arz etmektedir.

1 yorum
  1. […] gelen iltihaplanmalardan birisine  verilen isimdir. Kulağın mantar enfeksiyonu da denir.  kulak mantarı bilhassa ağrılı vak’alarda doğada fazlaca rastlanan bir bakteri tarafınca […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.