Kuyruk sokumu Ağrısı nedir ve Neden Olur

kuyruk sokumu ağrısı ile ilgili olarak şunlar söyleyerek başlayabiliriz,Kuyruk sokumu kemikleri iskelet yapımız gereği omurgaların altında bulunur ve kuyruk sokumu ağrısı yaşayabileceğimiz bölgelerimizdendir. kuyruk sokumu kemiği leğen kemiği ile birlikte omurgaları desteklemektedir.

kuyruk sokumu ağrısı
kuyruk sokumu ağrısı

Kuyruk sokumu ağrısı :

Kuyruk sokumu ağrıları çoğu zaman hareketsiz bir yaşam tarzını benimsemiş devamlı oturan ve devamlı oturarak çalışmak zorunda olan, ağır  şeyler kaldırmış olan ya da sert bir düşme yaşamış olan kişilerde çoğunlukla rastlanmaktadır.

Ayrıca Kuyruk sokumunda ağrı O bölge de kıl dönmesinin bir habercisi  olabilir. Kıl dönmesi mühim bir mevzu olduğundan ne olursa olsun  bu ağrı ciddiye ve  dikkate alınmalıdır.

Kuyruk sokumunun ağrısına her yaşta rastlanabilmektedir bahsettiğimiz bu sokum ağrısı için bir yaş sınırı belirtmek yanlış olur.

Kuyruk sokumunun bu  ağrılarında ameliyat durumu  pek fazla gorülmemektedir fakat zorunlu kalınırsa cerrahi müdahalede bulunuluyor.

Kuyruk sokumunda ağrı sorunu ile meydana getirilen araştırmaya bakılırsa kuyruk sokumu ağrısı Bayanlarda Erkeklere gore daha çok görülmektedir.

Kuyruk sokumu ağrısının bir fazlaca sebebi olabileceği için bir doktora görünmemiz gereklidir. Çoğu vakit kendiliğinden kuyruk sokumu ağrısı geçer fakat ileriki zamanlarda vakit geçtikçe tekrarlama durumu söz konusu olabilir. bunun için doktora görünmeliyiz gerekli ilerleyen teknoloji ile birlikte  filmler 5-6 dakika içinde çekilmekte ve doktor tarafından kesin ve  doğru teşhis konulmaktadır. sağlıklı günler diliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.