Portakal Ömüre ömür Katıyor

portakal
portakal

portakal yararı nedir? portakalın faydaları nelerdir,neye iyi gelir, ne kadar vitamin bulunur ,portakal hangi vitaminleri bulundurur?

C vitamini açsıdan oldukca varlıklı oldugunu bildiğimiz portakal,bağışıklık sitesminin güçlenmesini sağlayarak bizi hastalıklardan korumuş olan bu meyve Bir kalsiyum deposu olan ve anti-kolesterol lifler taşıma özelliği gösteren bu meyve, bu özellikleriyle de ömrü uzatıyor.

Portakalın Yararları

Vücudu ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. toksinlerin atılmasına yardmcı olarak vucutta direncin artması ile beraber antikor artmasına da yardimci olur Enerji verir. İyileşmeyi hızlandırır. Yüksek Tansiyonu ve kolesterolü düşürür. Damar sertliğini ve tıkanıklığını önleyen portakal kalp ve damar hastalıkları ile kansere karşı koruyucudur. Sinirleri yatıştırır ve yorgunluğu giderir. Damarları sağlamlaştırır. Grip ve nezle benzer biçimde soğuk algınlığına iyi gelir ve öksürüğü azaltır. Cilt kırışıklıklarını önler, cildin taze ve pürüzsüz görünmesi sağlar. Karaciğeri çalıştırır. Vücuttaki zararı dokunan maddeleri temizler. Kansızlığa iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır. İçerdiği folik asit bilhassa hamileler ve bebekler için fazlaca yararlıdır.

 

1 yorum
  1. Rukiye diyor

    Kış Aylarında Severek yediğimiz Portakal ömüre ömür katıyormuş bilgilendik sayenizde

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.