Şeker hastalığı ( Diyabet ) Belirtileri Nelerdir

Şeker hastalığı ( Diyabet ) Belirtileri Nelerdir
Şeker hastalığı ( Diyabet ) Belirtileri Nelerdir

Acaba Şeker hastasımıyım ? Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabetin anlamı kan şekerimizin belirli bir oranda  yükselmesi anlamına gelmektedir. günümüzde ileri yaşlarda bir çok kişide  ortaya çıkan diyabet yani halk arasında  şeker hastalığı şikayeti son günlerde  gençler  ve orta yaşlı kişilerde de sıklıkla görülmeye başlamıştır şimdi kendimize  yani ben daha gencim  yaşım şu bende şeker hastalığı diyabet olmaz demek yanlış bir davranıştır diyabet her yaştan kişide ortaya çıkabilecek bir hastalıktır. Uzmanlardan alınan verilere göre Türkiyede her 100 kişiden  kişi şeker hastasıdır

Şeker Hastalığı yani diyabet hoş olmayan sonuçlar doğurabilir bunun için çok dikkatli olmakta fayda vardır ve her 6 ay da bir genel kontrollerimizi yaptırmak şeker hastalığının önüne geçmede önemli etkiye sahiptir. çünkü artık günümüzde şeker hastalığı insanlar için daha çabuk ortaya çıkabilen bir özelliğe kavuşmuş durumda.

Peki şeker hastası diyabet olup olmadığımızı nasıl anlarız ? şeker hastalığının belirtilerinden bahsedelim

Şeker hastalığı ( Diyabet ) Belirtileri Nelerdir

Bu sağlığımızı olumsuz etkileyen şeker hastalığının belirtilerinden bahisedelim

 • En önemli şeker hastalığı belirtisi kendinizi normalden farklı hissetmenizdir ani şeker artışları bu durumu size hissetirecektir.
 • Ağız kuruluğu: Şeker hastalığı  yani diyabet belirtilerinden biri ağız kuruluğudur. ama unutmamalıyız ki  her  yaşanan agız kuruluğu şeker hastalığı belirtilerinden  değildir bu husus önemlidir.
 • Çok su içme ve aşırı susama : Üstteki sebebimize yani yaşadığımız ağız kuruluğuna bağlı olarak sürekli su içme gereksinimi hissederiz ama her ağız kuruluğuda şeker hastalığı belirtisi değildir.
 • Sık idrara çıkma : şeker hastalığının belirtisi olan çok su içme den dolayı sık idrara çıkarız fakat yine bu sık idrara çıkma her zaman şeker hastalığı belirtisi değildir.
 • Kilo kaybı : şeker hastalığı belirtilerinden biriside kilo kaybıdır bu husus önemlidir dikkat etmek gerekir insülin direnci içinde önemlidir o konuya da değineceğiz.
 • Halsizlik: Diyabet belirtilerinden biri de halsizliktir kişiler daha çabuk yorulur ve halsizlik baş gösterir
 • Nefes Kokusu : şeker hastalığının bir  belirtiside normalden farklı olan  nefes kokusudur.
 • Bütün bu şeker hastalığı belirtileri birden fazla şekilde kendinizde gözlemliyorsanız en kısa zamanda uzman bir doktora görünerek gerekli tahliller yapıldıktan sonra şeker hastası olup olmadığınız anlaşılacaktır.
5 Yorumlar
 1. […] kalıntılardan, balgamlardan temizler ve rahat çalışmasını sağlar. Ancak İncir kürünü şeker hastalarının uygulaması pek sağlıklı değildir. incirin içinde bulunan şekerle birlikte kan şekeri […]

 2. […] Şeker – Diyabet hastaları […]

 3. […] sosis şeklinde işlenmiş et ürünlerindeki doymuş yağ oranının, kalp damar hastalıkları ve diyabet açısından ciddi risk oluşturduğunu […]

 4. […] Yüksek Şeker hastalığı […]

 5. […] Hormonal bozukluklar (Şeker hatalığı), […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.