Siğil Nedir Siğil tedavisi

Siğil Nedir : Siğiller Deride en sık rastlanan ve en çok ortaya çıkabilecek bir vürüstür ve deri enfeksiyonudur

İyi huylulardır derimizin her yerinde görülebilirler bilhassa ince derilerde ve yıpranmış derilerde ortaya çıkarlar bundan dolayı sağlam ve sağlıklı derilerde gözükmezler çünkü sağlıklı deriler dirençlidir.

Ek olarak belirtlelim ki Tırnak yeme ve tırnak kenarındaki etleri yeme alışkanlığı bulunan kişilerde siğiller tırnak çevrelerinde daha çok görülmektedir.

 

siğil
siğil

Siğiller Genel Olarak 4 grupta incelenebilrler.

Yaygın siğiller: çoğu zaman ellerde ayaklarda ve tırnak çevrelerinde görülürler.

Ayak Tabanı siilleri : ayağımızın tabanında rastlanırlar.

DÜZ SİĞİLLER/FLAT WARTS: Nispeten minik,yumuşak ve üst kısımları düz siğillerdir.Sayıları fazlaca fazla olabilir. Vücudun her yerinde olabileceği gibi, yoğunluk yüz ve saçlardadır.Düz olmaları sebebiyle gözden kaçabilirler

Siğil çeşitleri

Genital Siğiller : Çok eşli kişilerde çoğunlukla rastlanır genital bölgelerde görülür.

siğil tedavisinde; asit salisilik, laktik asit, 5-Fluorourasil içeren solüsyonlar, koterizasyon (yakma tedavisi), kriyoterapi (sıvı azot tedavisi), lazer, podofilin, podofilotoksin, bleomisin, psikoterapi şeklinde yöntemler çoğunlukla  kullanılır.

Ek olarak Eczanelerde Kremler de bulunmaktadır bir hekime göründüğünüz vakit size krem yazacaktır sağlığınız için gelişi güzel krem kullanmayınız mutlaka bir doktora gözükünüz.

1 yorum
  1. deniz diyor

    Yararlı oldu anlatım için teşekkür ederim bu sorundan muzdarip olanlarada geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.