Yüksek Ateş ve Yüksek Ateşi Düşürmek

 

yüksek ateş
yüksek ateş

Yüksek Ateş ve Yüksek ateşi düşürmek

Bilindiği üzere yüksek ateş in bir çok sebebi olabilir diğer hastalıklar vs yüksek ateş vucudun mikroplarla savaştığının bir göstergesidir. Bu gösterge ile bazı hastalıkların oluşumundan haberdar olabiliriz. Peki bebeklerde normalden fazla ateş zararlımıdır. ?

Bebeklerde ateş   38-38,5 dereceye kadar zararsız olabilmektedir. Fakat yinede bu durumdan tedirgin olursanız Bebeğinizi normal ateşin üzerinde olan durumdan dolayı bir sağlık kuruluşuna götürebilirsiniz. Bir manada yüksek ateş vücudun direndiğinin bir göstergesidir.

yüksek ateş nasıl düşürülür

Islak bez sıkılarak aln bölgesine konur 1-2 dk bekletilir ve tekrar su içerisinde sıkılarak aynı yere konur bu yöntem koltuk altına da uygulanabilir  bu yöntemde bilinmesi gereken nokta bezin mutlaka sıkılarak konmasındır. Bezdeki serinlik vucuda temas ederek  ateşin düşmesine faydalı olacaktır.

İkinci bir  ateş düşürme yöntemi ise Ateş düşürücü şuruplar ve haplardır. Bu ilaçlar bilinçsiz olarak kullanılmamalıdır bilinçsiz kullanım faydadan çok zarar doğurabilir doktora gittiğimizde zaten reçete olarak doktor yazmışsa kullanabiliriz fakat  ateşim var diyip hap,şurup içmek veya içirmek yanlış bir davranıştır. olumsuz sonuçlara yol açabilir doktora danışmadan bilinçsiz ilaç tüketimi yapmayınız dikkat edelim

ateşlenme durumunda nasıl düşürürüz konusunda Yapılan En büyük yanlışlık çocuğu bebeği soğuk suyun altına sokmaktır, bu kesinlikle yapılmamalıdır. Ateşi düşüreyim derken cocuğunuzun zattüriye olmasına sebep olabilirsiniz. Bunu kesinlikle tavsiye etmiyoruz fakat Ilık Bir duş aldırırsanız ne sıcak ne soğuk bu yüksek ateşin düşmesinde faydalı olacaktır.

Ateş ile iligili yazı dizimiz devam edecektir lütfen sitemizi takip etmeye devam ediniz

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.